Nefes çalışması GERÇEKTEN etkili mi ?

Selam !

Umarım herkes sağlıklı ve sevgi doludur. Geçen hafta ki paylaşımım umarım size yardımcı olmuştur.


Bu hafta sizler ile yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığım nefes çalışmaları ile ilgili bilgi paylaşımlarında bulunmak istiyorum.

Özellikle Covid-19 sonrası dönemde herkes gibi benimde korkularım, kaygılarım, gelecek endişelerim oldu. Bunun sonucunda gerçekten daha çok ruhsal açıdan olmak üzere fiziksel olarak da olumsuz anlamda etkilendim. Kendimi rahatlatmak, olumlu düşünebilmek ve endişelerimi azaltabilmek adına arayışa girdim. Bana başta hiç mantıklı gelmeyen bir teknik karşıma çıktı.


Nefes teknik çalışmaları...


Zaten vücudumuzun sürekli otomatik olarak kendiliğinden yaptığı bir şeyin benim kontrol etmem ile bana ne gibi bir faydası olabilir ki ? Nefes alıp vermenin aslında ne kadar önemli olduğunu gerekli çalışmaları yaptıktan sonra daha fazla FARKINA VARDIM !


Doğru nefes alıp vermeyi bilmek ve uygulayabilmek yaşamınızın hem şu anında hem de geleceğiniz de bir çok fayda sağlamaktadır. Günümüz yaşam şartlarında hep gelecek düşünmüyor muyuz ? Gelecek ile ilgili kaygılarımız ve endişelerimiz yok mu ? Evet , var. Benim de var. Peki bu düşünceden dolayı şu anda gerçekleşen olayları yaşayabiliyor muyuz? Fark edebiliyor muyuz? Hissedebiliyor muyuz? Lütfen sizde bir an kendinize bu soruları sorun ve farkına varın.


Nefesin bize daha neler kattığını bilmenizi çok isterim. Bu kadar basit görünen bir şeyin nasıl güçlü olduğunu ve bizi nasıl dönüştürdüğü tecrübe etmelisiniz.


Hastalık tedavileri, verimli uyuma, stres yönetimi, depresyon, kilo kontrolü,....


Daha saymak ile bitmeyen bir çok şey...


Başta size de saçma ve anlamsız gelebilir fakat inanın bana gerçekten çok güçlü bir yöntem:)


Size bu konu ile ilgili bir kitap önereceğim. Rahatlık ile nefesin faydalarını öğrenebilirsiniz.


Sevgiyle kalın...


Not: Mustafa Kartal-30 Günde Nefes Mucizesi


2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör